Pear cost

Question: An apple costs 40 cents, a banana costs 60 cents, and a grapefruit costs 80 cents. How much does a pear cost? . . C A P T A I N I N T E R V I E W . . Solution: If you charge 20 cents per vowel, the two-vowel word "apple"... Continue Reading →

Powered by WordPress.com.

Up ↑